You are currently viewing Jak zostać detektywem w Bielsku-Białej

Jak zostać detektywem w Bielsku-Białej

Będąc zainteresowanym sprawiedliwością karną lub pracą w policji jako karierą i chcąc przenieść się z rodzinnego miasta, następnym oczywistym krokiem, który powinieneś podjąć, jest przygotowanie się do procesu selekcji detektywów. Droga do zostania detektywem nie jest łatwa, ale jeśli jesteś pewien tego zawodu i masz to, co trzeba, to idź na to! Droga będzie długa i wymagająca, ale warto. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak zostać detektywem w Bielsku-Białej i okolicach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej…

Jakie wydziały zatrudniają detektywów?

Detektywi pracują dla miejskich, powiatowych, stanowych lub federalnych agencji ścigania. Prowadzą oni dochodzenia w sprawie przestępstw i zapisują swoje ustalenia w pisemnym raporcie. W zależności od wydziału, oficer policji może również prowadzić dochodzenia. Detektywi współpracują z innymi przedstawicielami organów ścigania w celu zwalczania działalności przestępczej. Mogą rozwiązywać przestępstwa, które zostały popełnione, takie jak morderstwa i napady, lub mogą badać przestępstwa, które są planowane i mogą się zdarzyć. Zbierają informacje z wywiadów i pisemnych raportów, analizują informacje i wydają zalecenia. Niektóre z działów, które zatrudniają detektywów to:
– Wydziały policji miejskiej.
– Biura szeryfa hrabstwa.
– Departamenty policji stanowej.
– Federalne organy ścigania.
– Tajna służba.
– Administracja ds. zwalczania narkotyków.
– Urząd Celny i Ochrony Granic.
– Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
– Departament Sprawiedliwości.
– Federalne Biuro Śledcze.

Detektywi a policjanci

Policjanci to ludzie, którzy egzekwują prawo tak jak jest napisane i są odpowiedzialni za utrzymanie pokoju. Odpowiadają na wezwania i piszą protokoły z wezwań, aby zgłosić, co się stało. Jeśli wezwanie jest przestępstwem, badają je, zbierając dowody, rozmawiając ze świadkami i przesłuchując podejrzanych. Piszą raport ze swojego dochodzenia i składają raport do prokuratora. Detektywi to osoby, które zbierają informacje i dowody, aby umieścić przestępców za kratkami. Wykonują te same czynności co policjant, ale dodatkowo szukają informacji, które nie były oczywiste. Są odpowiedzialni za znalezienie nowych dowodów, które pomagają w sprawie i przesłuchanie podejrzanych. Oba te zawody odgrywają ważną rolę w egzekwowaniu prawa. Podczas gdy policjant ma prawo do aresztowania, detektywi są odpowiedzialni za rozmowy z podejrzanymi, aby dowiedzieć się informacji o przestępstwie, zbieranie dowodów i pisanie raportu. Jest to bardzo ważna praca, która pomaga umieścić przestępców za kratkami.

Wymagania, aby zostać detektywem w Bielsku-Białej

Aby zostać detektywem, musisz najpierw zostać funkcjonariuszem policji. Możesz zostać oficerem policji poprzez normalny proces zatrudniania na stanowisko związane z egzekwowaniem prawa. Istnieje kilka wymagań, które będziesz musiał spełnić, aby zostać oficerem policji, w tym:
– Posiadanie 18 lat lub więcej.
– Posiadanie świadectwa ukończenia szkoły średniej lub GED.
– Zdanie egzaminu pisemnego.
– Zdany egzamin fizyczny.
– Zdany egzamin psychologiczny.
– Przeprowadzenie kontroli przeszłości.
– Zdanie egzaminu na poligrafie.
– Przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej z kierownikiem ds. zatrudnienia.
– Ukończenie szkolenia w akademii policyjnej
– Zebranie dowodów.
– Pisanie raportów.

Program szkolenia detektywistycznego w Bielsku-Białej

Jeśli masz wszystkie wymagania, aby zostać policjantem, możesz rozpocząć swoją drogę do zostania detektywem. Przez kilka miesięcy będziesz uczestniczył w akademii policyjnej, a następnie odbędziesz staż w komendzie policji lub agencji detektywistycznej. Będziesz odpowiedzialny za prowadzenie dochodzeń w sprawie przestępstw i odbieranie zeznań od świadków i podejrzanych. Będziesz zbierać dowody i upewniać się, że są one odpowiednio udokumentowane. Będziesz pisać raport ze swojego śledztwa i składać go prokuratorowi. Czas potrzebny do uzyskania statusu detektywa zależy od departamentu, w którym pracujesz. Ogólnie rzecz biorąc, potrzeba około 5 lat, aby zostać detektywem po zostaniu oficerem policji.

Egzaminy promocyjne na policjanta i detektywa w Bielsku-Białej

W miarę postępów w pracy w departamencie policji lub agencji detektywistycznej, możesz przystąpić do egzaminów promocyjnych. Egzaminy te sprawdzają Twoją wiedzę i umiejętności, które nabyłeś w trakcie pracy w departamencie. Możesz zdawać egzaminy, aby zostać sierżantem, porucznikiem, kapitanem, a nawet komendantem. Zostanie komendantem to bardzo długi proces i może trwać od 10 do 20 lat. Kiedy już zostaniesz komendantem, możesz przystąpić do egzaminu na komendanta lub szefa policji. Zostanie szefem policji jest bardzo długim procesem i zazwyczaj trwa kilkadziesiąt lat. Proces zostania szefem jest bardzo podobny do zostania komendantem, ale proces jest jeszcze dłuższy.